მთავარი სიახლეების არქივი
შეხვედრა ნატოს საინფორმაციო ცენტრთან
ქედაში ,,საინფორმაციო ცენტრმა ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ“ საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან შეხვედრა გამართა.
საინფორმაციო შეხვედრას თემაზე - ,,საქართველოს ევროპული პერსპექტივა“ საქართველოს შემდგომი ნაბიჯები ევროპული ინტეგრაციის გზაზე საგარეო საქმეთა სამინისტროს ევროინტეგრაციის გენერალური დირექტორატის ევროინტეგრაციის დეპარტამენტის დირექტორი ზურა ხამაშურიძე და საინფორმაციო ცენტრი ნატოსა და ევროკავშირისშესახებ აჭარის რეგიონული წარმომადგენელი ირმა გაბინაშვილი უძღვებოდა.
შეხვედრას ქედის მუნიციპალიტეტის მერი როლანდ ბერიძე, მერის პირველი მოადგილე იმედა ვასაძე, საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე რომან დავითაძე, ადმინისტრაციული ერთეულის წარმომადგენლები და სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე ისაუბრეს საქართველოს ევროინტეგრაციის პროცესის მიმდინარეობაზე, გაწევრიანების პროცედურებზე და შემდგომში მიღებული სარგებლის მნიშვნელობაზე.